м.Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, корпус 1
Головна  
Історія факультету  
Розклад занять  
Кафедри  
ECTS-інформ.пакети  
Матеріально-техн. база  
Інформаційний розділ  
Студентське життя  
Оголошення  
Адміністрація  
Корисні посилання  
Зворотній зв'язок  
Дистанц. освіта  
Мапа університету  
Радіоклуб  
Сторінка JetIQ  
 
РАДІОКЛУБ ВНТУ

Радіостанція теперішнього ВНТУ (Вінницького національного технічного університету) на сьогодні є однією з найстаріших "колективок" у Вінниці.

А все почалося з того, що в далекому 1972 році в новозбудованому другому корпусі тодішнього філії київського технічного університету було виділено приміщення, тобто закладено перший камінь в "фундамент" колективної радіостанції UK5NAJ. Невеликий, але дуже захоплений колектив студентів збудував, можна сказати на своєму ентузіазмі, серйозний ШЕК та антени в рекордно короткі терміни.

Тут були присутні і радіостанція РСБ-70, яку змогли узяти з кафедри радіотехніки, і саморобних радіостанція на діапазон 10 метрів з амплітудною модуляцією, зібрана Сергієм Бєловим (UB5DZF, нині UT5NB), та танкова зв'язкова радіостанція 10РТ, Валерія Вашкевича, і багато-багато іншої апаратури. Про антенах вже й говорити не доводилося - вони говорили самі за себе (Hi!).

Саме колективу-почаківцю UK5NAJ, що складався з Володимира Злотника (UB5DZA), Анатолія Хомчука (UB5DZB), Сергія Бєлова (UB5DZF) та колективу UB5KWI, в період, коли робота з переносних станцій суворо заборонялась, вдалося провести першу в області експедицію на острів Фестивальний (нині острів Кемпа). Були проведені зв'язки з далекими станціями з Челябинську, Мурманську, Березняків. Повторити подібну експедицію на той самий острів радіоаматори Вінниці змогли лише через довгі тридцять з гаком років, коли це вже не тільки не заборонялося, але й всіляко віталося.

Постановою уряду в січні 1974 року на базі філії КТУ був відкритий Вінницький політехнічний інститут, а разом з ним нове приміщення "колективки", що перебазувалось в район актової зали інституту і розвісили дельти на високу трубу котельні інституту. Через деякий час змінився і позивний. Тепер в ефірі звучав новий - UB4NWJ. Станція активно працювала в ефірі, брала участь у змаганнях і підтвердженням тому стали десятки дипломів і тисячі QSL карток. А незабаром станція перебазувалась на 9й поверх Головного навчального корпусу інституту, з даху якого в усі сторони світу дивилися шикарні дельти на всі діапазони. А після реформи у "колективи" змінився і позивний сигнал, який і використовується до сих пор. Станція запрацювала позивним UR4NWJ. Але так склалися обставини, що до середини 90-х років минулого століття станція, тепер уже ВДТУ припинила свою роботу.

Відродженням станції, як і в ті далекі часи, зайнялися студенти факультету радіоелектроніки. Починати довелося з самого початку, але це не зупинило, і не на секунду не дало приводу для сумніву в правильності обраного шляху.

На чолі з начальником радіостанціщ, співробітником кафедри радіоелектроніки Олександром Тимощук (US0NW), колектив у складі студентів факультету: Володимира Бєлова (UR5NBC), Олександра Пастуха (UR3CJP) і ще декількох радіоаматорів- початківців почав роботу з оформлення нормативних документів, виготовлення апаратури і антен. І вже в кінці 2004 року на кафедрі Телекомунікаційних систем та телебачення факультету радіотехніки та телекомунікацій Інституту радіотехніки, зв'язку та приладобудування ВНТУ, знову відкрилась колективна радіостанція.

Виготовлення радіоапаратури, антенно-фідерних та силових пристроїв повністю лягло на плечі колективу станції, через три місяці колектив впорався із завданням-мінімум і вже з початку 2005 року на КВ діапазонах були проведені перші десятки зв'язків. Також на базі промислової УКХ станції була побудована радіостанція на 144-146 МГц, де активно ведеться робота з радіоаматорами міста та області.

У самий найближчий час на станції буде встановлена антена DELTA на діапазони КВ, напівхвильовий вертикальний вібратор на 28 МГц і нова вдосконалена вертикальна антена на 145 МГц. На базі станції буде запущений Радіоаматорський пакетний кластер і BBS, що дозволить радіоаматорів міста та області дізнаватися останні новини, обмінюватися інформацією і т.д.

А в найближчому майбутньому планується організація факультативних занять зі студентами старших курсів для того, щоб дати загальне уявлення про радіоспорт, радіоаматорський КХ та УКХ зв'язок бакалаврам та магістрам особливо радіотехнічних спеціальностей. А як наслідок забезпечити розвиток радіоспорту з використанням їх знань, отриманих у навчальному закладі та надання їх допомоги радіоаматорам з організаційної та технічної точки зору, навіть якщо припустити, що не всі студенти, які відвідають ці факультативні заняття, у майбутньому займуться радіоаматорством. Адже багатьом любителям неодноразово доводилося стикатися з повним нерозумінням самого питання, звертаючись як за спонсорської, так і організаційної допомогою. Розуміння питання, в решті решт, і має призвести до збільшення числа людей, що займаються радіоаматорством, радіоспортом та мають бажання працювати в ефірі.

З точки зору навчального процесу це вкрай необхідно для поглиблення знань студентів і для заняття в подальшому житті аматорським радіозв'язком і радіоконструюванням.

Але на досягнутому зупинятися не варто. Перед колективом стоїть нова ще більш серйозна задача - доукомплектація і переобладнання станції сучасною апаратурою для конструювання, налагодження та проведення аматорськощ радіозв'язку, що дозволить вивести на новий якісний виток розвитку нашу колективну радіостанцію.

На сьогодні колективна радіостанція UR4NWJ є однією з тих небагатьох "колективок", які збереглися в області. Станція повинна дати поштовх до розвитку молодіжному радіоспорту серед студентів. Це не просто завдання колективу - це його обов'язок, тому що це єдина колективна аматорська радіостанція у Вінницькій області, відкрита при вищому навчальному закладі.

Асистент каф.ТКСТБ Бєлов Володимир Сергійович (позивний UR5NBC)
За матеріалами статті "В эфире ВНТУ!", Журнал 'Радиомир КВ и УКВ' 2'2006

НЕАМАТОРСЬКІ ЗДОБУТКИ СТУДЕНТІВ-РАДІОАМАТОРІВ ВНТУ


Переглянути сторінку у PDF


Переглянути сторінку у PDFНА ЗВ'ЯЗКУ — МІЖНАРОДНА КОСМІЧНА СТАНЦІЯ!


Переглянути сторінку у PDFСтуденти-радисти ВНТУ взяли участь у Міжнародному космічному експерименті «Shadow-Beacon»


Переглянути сторінку у PDFРадіостанція нашого університету - одна з найстаріших "колективок" Вінниці Імпульс № 10 (702), Листопад 2010 р.


Переглянути сторінку у PDF


Переглянути сторінку у PDF


Переглянути сторінку у PDFКожен міг побути радістом Імпульс № 10 (642), Листопад 2005 р.


Переглянути сторінку у PDF


Переглянути сторінку у PDF


При використанні матеріалів даної сторінки посилання обов'язкове! 
 
Факультет інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем ФІРЕН © 1999-
                Розробка та підтримка: Володимир Бєлов © 2001-